Black Oil’s unique lubricating properties ensure smooth operation of the chain and shifting. Special additives allow the oil to adhere well to the chain even in wet conditions.
| Product Name: | r.s.p. Black Oil Chain Oil - 250 ml |
| Manufacturer: | r.s.p. |
| Item Code: | RSP758913 |
| activity: | Cycling |
| Care & clean - Product type: | Oil |
| Workspace: | Chain |
| content: | 250ml |
| Model year: | 2026 |
| weight: | 250g |
| Weight Source: | Manufacturer |
| GTINs: | 9120050150430 |