Go Flow is a low-viscosity grease designed for lubricating freewheels. It was specifically developed to lubricate the pawls in freewheels. Go Flow has excellent adhesion and is extremely pressure-stable.
Causes serious eye irritation.
| Product Name: | r.s.p. Go Flow Semifluid Grease - 50 g |
| Manufacturer: | r.s.p. |
| Item Code: | RSP758916 |
| activity: | Cycling |
| Care & clean - Product type: | Grease |
| Workspace: | Hub / Cassette / Gearbox |
| content: | 50g |
| Model year: | 2026 |
| weight: | 62g |
| GTINs: | 9120050151086 |