Air Fluid Renep is a specialized lubricant designed for lubricating sliding surfaces and bearings in Öhlins suspension forks. Air Fluid Renep reduces friction, minimizes jerking, and protects against wear. Thanks to its additives, Air Fluid is highly resistant to aging, offers excellent rust protection, produces minimal foam, and exhibits good viscosity and temperature stability.
| Product Name: | r.s.p. Air Fluid Renep CGLP 68 Anti Friction Lube - 250 ml |
| Manufacturer: | r.s.p. |
| Item Code: | RSP758921 |
| activity: | Cycling |
| Care & clean - Product type: | Special Lubricants, Oil |
| Workspace: | Fork / Shock |
| content: | 250ml |
| Model year: | 2026 |
| weight: | 250g |
| Weight Source: | Manufacturer |
| GTINs: | 9120076110784 |