The Rebar offers 17 rugged tools in a durable design. Work with confidence thanks to the lockable tools that hold up even under pressure. The grips are comfortable, even when you're wearing gloves or working all day.
| Product Name: | Leatherman Rebar Multitool - Black |
| Manufacturer: | Leatherman |
| Item Code: | LTH759974 |
| activity: | Outdoor |
| dimensions (l/w/h): | 102/30/17mm |
| Camping & Outdoor Tools: | Multitool |
| blade length: | 74mm |
| Model year: | 2026 |
| Collection: | Full year |
| Color: | Black |
| weight: | 190g |
| manufacturer item code: | 831563 |
| Weight Source: | Manufacturer |
| GTINs: | 37447494000 |