This camping pillow combines compactness with supreme support, boasting a plush, brushed exterior and a lofty polyester filling for an indulgent night's sleep. Lightweight and easy to pack, this essential pillow ensures you wake up refreshed and ready for your next adventure. Elevate your outdoor sleeping experience with this camping essential.
| Product Name: | Outwell Comfort Pillow - blue/grey |
| Manufacturer: | Outwell |
| Item Code: | OWL766779 |
| activity: | Outdoor |
| gender: | unisex |
| dimensions (l/w/h): | 420/280/100mm |
| packing size (l/w/h): | 210/130/130mm |
| Sleeping bag version: | Pillows |
| Model year: | 2026 |
| Collection: | Full year |
| Color: | Grey, Blue |
| weight: | 180g |
| manufacturer item code: | 230522 |
| Weight Source: | Manufacturer |
| GTINs: | 5709388158758 |
| Manufacturer page: | http://www.outwell.com/de-DE |