A distinctive yet universal front luggage rack system designed to attach to all standard handlebar diameters.
| Product Name: | Wholegrain Cycles Jack The Bike Rack Front Carrier - classic/yellow |
| Manufacturer: | Wholegrain Cycles |
| Item Code: | WGC767757 |
| activity: | Cycling |
| material: | Stainless Steel |
| dimensions (l/w/h): | 280/230/225mm |
| Luggage carrier mount: | Handlebar |
| max. load: | 5kg |
| Model year: | 2026 |
| Collection: | Full year |
| Color: | Metallic |
| weight: | 700g |
| Weight Source: | Manufacturer |
| GTINs: | 725765558701 |
| Manufacturer page: | https://wholegraincycles.com |