Energy Absorption Self-Belay Lanyard (SBEA)
| Product Name: | Ocún Sbea Lanyard 9.5 mm 60 cm Sling - blue/white |
| Manufacturer: | Ocún |
| Item Code: | OCN764331 |
| activity: | Climbing |
| length x width: | 600 x 9.5mm |
| safety standards: | UIAA 109, EN 17520 |
| textile fabric (climbing accessories): | Dyneema/Dynex |
| purpose climbing: | Alpine Climbing, Multipitch Climbing |
| sling version: | Daisychains & Belay slings |
| Model year: | 2026 |
| Collection: | Spring/Summer |
| Color: | Blue |
| weight: | 70g |
| manufacturer item code: | 05603-Blue/White |
| Weight Source: | Manufacturer |
| GTINs: | 8591804694240 |
| Manufacturer page: | http://www.ocun.cz/en |