MKS knew it needed it have a large platform, replaceable pins, triple sealed bearing, while still being lightweight. They present to you the MKS Allways: Any road (or path), all of the time. The Allways pedal is available in a Silver or Black shot blasted finish, and comes with standard 9/16th axle.
| Product Name: | MKS Allways Pedals - black |
| Manufacturer: | MKS |
| Item Code: | MKS768093 |
| activity: | Cycling |
| usage bikesport: | Trekking, MTB, City |
| Pedal Version: | Flat Pedal / Platform Pedal |
| plattform size: | 110 x 84mm |
| Pedal Thread Size: | 9/16" |
| Model year: | 2026 |
| Color: | Black |
| weight: | 381g |
| manufacturer item code: | MKS-ALW-BK |
| Weight Source: | Manufacturer |
| Material pedal axle: | Steel |
| Material pedal body: | Aluminum |
| GTINs: | 4560369004447 |
| Manufacturer page: | https://www.mkspedal.com/?q=en |