Grippy pedal with a unique and streamlined form.
| Product Name: | MKS Aurora Pedals - purple / silver |
| Manufacturer: | MKS |
| Item Code: | MKS768096 |
| activity: | Cycling |
| usage bikesport: | Road Bike, Trekking, MTB, City |
| Pedal Version: | Flat Pedal / Platform Pedal |
| plattform size: | 95 x 92mm |
| Pedal Thread Size: | 9/16" |
| Model year: | 2026 |
| Color: | Purple |
| weight: | 344g |
| manufacturer item code: | MKS-ARR-PRSL |
| Weight Source: | Manufacturer |
| Material pedal axle: | Steel |
| Material pedal body: | Aluminum |
| GTINs: | 4560369006717 |
| Manufacturer page: | https://www.mkspedal.com/?q=en |