550-ml bike bottle made of BPA-free, food-safe plastic. Odorless, fully recyclable, and ultra-lightweight at just 51 grams.
| Product Name: | PEdALED E. Water Bottle 550ml - Grey |
| Manufacturer: | PEdALED |
| Item Code: | PDD768531 |
| activity: | Cycling |
| material: | Composite |
| Hydration, bottle & cage : | Bottle, Ø 74 mm |
| Volume: | 0.55l |
| Model year: | 2026 |
| Collection: | Spring/Summer |
| Color: | Grey |
| weight: | 51g |
| GTINs: | 8021890661128 |