Weighing just 1.3 ounces, the Skeletool KB is a great addition to your pocket. It’s ideal if you just need a reliable, quality everyday carry knife with a bottle opener.
| Product Name: | Leatherman Skeletool KB Knife - Od Green |
| Manufacturer: | Leatherman |
| Item Code: | LTH724171 |
| activity: | Outdoor |
| dimensions (l/w/h): | 87/20/8mm |
| Camping & Outdoor Tools: | Knife |
| blade length: | 66mm |
| Model year: | 2026 |
| Collection: | Full year |
| Color: | Green |
| weight: | 37g |
| Weight Source: | Manufacturer |
| GTINs: | 37447020001 |