The seatpost is compatible with the CUBE Litening Aero and the Litening Air.
| Product Name: | CUBE Seatpost Litening Aero / Air UCI Zero - 400mm - black |
| Manufacturer: | CUBE Equipment |
| Item Code: | CUE740611 |
| activity: | Cycling |
| material: | Carbon |
| usage bikesport: | Road Bike |
| Seatpost Ø: | Aero / D-Shape |
| length: | 400mm |
| Type Seat Post: | Post w/o Offset, Rigid Post |
| Model year: | 2026 |
| Collection: | Full year |
| Color: | Black |
| weight: | 195g |
| manufacturer item code: | 12820 |
| Weight Source: | Manufacturer |
| GTINs: | 4054571240910 |
| Manufacturer page: | http://www.cube.eu |