Bontrager 6903 LLH replacement bearings for maintaining your wheel or hub.
scope of delivery:
1 bearing
| Product Name: | Bontrager 6903 LLH Hub Bearing 17x30x7mm - silver |
| Manufacturer: | Bontrager |
| Item Code: | BON752083 |
| activity: | Cycling |
| material: | Steel |
| Bearing Type: | Ball Bearing, for Wheels/Hubs |
| Bearing Ø inside: | 17 mm |
| Bearing Ø outside: | 30 mm |
| Bearing Width: | 7mm |
| Bearing Seal: | 2RS - dual rubber contact seal |
| Bearings Lubrication: | Grease Lubrication |
| Bearing Material: | Chrome Steel |
| Model year: | 2026 |
| Color: | Silver |
| manufacturer item code: | 5288405 |
| GTINs: | 601842875476 |
| Manufacturer page: | http://bontrager.com/ |