For converting compatible
DT Swiss part no. HWYABL00S7221S
| Product Name: | DT Swiss Conversion Kit Freewheel Body DEG HYBRID - 12x148mm - HG - HWYABL00S7221S |
| Manufacturer: | DT Swiss |
| Item Code: | DTS755205 |
| activity: | Cycling |
| usage bikesport: | E-Bike |
| Number of Gears - rear: | 7, 8, 9, 10, 11 |
| axle standard: | 12x148mm Boost (RW) |
| Freehub Body: | HG M (Shimano 7-10s, MTB 11s) |
| Model year: | 2026 |
| weight: | 139g |
| manufacturer item code: | HWYABL00S7221S |
| Weight Source: | BIKE24 |
| GTINs: | 7613052420448 |
| Manufacturer page: | http://www.dtswiss.com |