| Product Name: | SDG X-Beam Micro Aluminium Seatpost I-Beam |
| Manufacturer: | SDG COMPONENTS |
| Item Code: | SDG220014 |
| activity: | Cycling |
| material: | Aluminium |
| usage bikesport: | MTB |
| Seatpost Ø: | 27.2mm, 30.9mm, 31.6mm, 30mm |
| length: | 400mm |
| Type Seat Post: | Post w/o Offset, Rigid Post |
| Model year: | 2026 |
| Color: | Black |
| weight: | 220g |
| GTINs: | 812367011366, 812367011373, 812367011380, 812367011359 |