Lightweight, reliable and innovative. High quality, appealing look and attractive price characterize the Novatec products.
Novatec Conversion Kit for D772SB/A Superlight 4 in 1 for rear hub
Included in delivery: 1 conversion kit
| Product Name: | Novatec Conversion Kit for D772SB/A Superlight 4 in 1 for Rear Hub |
| Manufacturer: | Novatec |
| Item Code: | NVT322853 |
| activity: | Cycling |
| usage bikesport: | MTB |
| axle standard: | 10x135mm TA (RW), 12x135mm (RW), 12x142mm (RW) |
| hub accessories: | Conversion Kits / End Caps / Hub Axles |
| Model year: | 2025 |
| weight: | 228g |
| manufacturer item code: | 12x142mm (X12) - 320081 | 10x135mm - 320079 | 12x135mm - 320080 |
| Weight Source: | BIKE24 |