The test package comes with six 60 g packs of
The following flavors of
It is recommended to consume one gel 15 minutes before exercise and then every 30 to 45 minutes during exercise. Recommended daily dose: 4 packs per day. Do not exceed the recommended daily dose. Dietary supplements should not be used as a substitute for a varied and balanced diet. Keep out of the range of kids. Not recommended for kids or pregnant women. Store in a cool, dry place.
| Product Name: | GU Liquid Energy Gel with Carbohydrates - Test Package - 6x60g |
| Manufacturer: | GU |
| Item Code: | GUE429835 |
| Organic: | No |
| activity: | Nutrition |
| Food properties: | Carbohydrates, Caffeine / Guarana, Amino acids |
| Mode of nutrition: | Vegan, Vegetarian, Lactose-free, Gluten-free, Nut free, Palm oil free, Soya free |
| taste: | Sweet |
| after/during/before: | Before, During |
| nutrition type: | Gels |
| content: | 360g |
| Model year: | 2026 |
| Collection: | Full year |
| weight: | 60g |
| Offers: | Set / Tasting offer |
| GTINs: | 3076949522313 |