Unobtrusive, stylish and high quality - ergonomic seat construction made of chic polyester with robust, powder-coated steel.
| Product Name: | Outwell Sardis Lake Sofa - black/grey |
| Manufacturer: | Outwell |
| Item Code: | OWL721389 |
| activity: | Outdoor |
| material: | Steel |
| dimensions (l/w/h): | 1250/570/950mm |
| max. load: | 240kg |
| packing size (l/w/h): | 300/300/970mm |
| Number of persons: | 2 |
| Model year: | 2026 |
| Collection: | Full year |
| Color: | Grey |
| weight: | 8100g |
| manufacturer item code: | 470287 |
| Weight Source: | Manufacturer |
| GTINs: | 5709388076731 |
| Manufacturer page: | http://www.outwell.com/de-DE |