With its robust steel frame under the upholstered cushion, the Trinity Lake footrest can be combined with all chairs in the Relax range.
| Product Name: | Outwell Trinity Lake Footrest - black/grey |
| Manufacturer: | Outwell |
| Item Code: | OWL721390 |
| activity: | Outdoor |
| material: | Steel |
| dimensions (l/w/h): | 460/600/445mm |
| max. load: | 100kg |
| packing size (l/w/h): | 100/130/650mm |
| Accessories for Tents & Camping: | Camping Furniture Accessories |
| Model year: | 2026 |
| Collection: | Full year |
| Color: | Grey |
| weight: | 3300g |
| manufacturer item code: | 470417 |
| Weight Source: | Manufacturer |
| GTINs: | 5709388111548 |
| Manufacturer page: | http://www.outwell.com/de-DE |