The thick padding on the seat and back provides extra softness and warmth so you can relax in complete comfort. This durable sofa is easy to clean and ideal for both indoor and outdoor use, making it the perfect choice for relaxing moments wherever you are.
| Product Name: | Outwell Snowbird Lake Inflatable Sofa - Light Brown |
| Manufacturer: | Outwell |
| Item Code: | OWL721394 |
| activity: | Outdoor |
| dimensions (l/w/h): | 1650/800/750mm |
| max. load: | 250kg |
| packing size (l/w/h): | 330/180/510mm |
| Number of persons: | 2 |
| Model year: | 2026 |
| Collection: | Full year |
| Color: | Grey |
| weight: | 7700g |
| manufacturer item code: | 470458 |
| Weight Source: | Manufacturer |
| GTINs: | 5709388135483 |
| Manufacturer page: | http://www.outwell.com/de-DE |