The
Do not exceed the recommended daily dose. Food supplements should not be used as a substitute for a balanced and varied diet. Keep product out of the reach of small children. Store at room temperature below 25°C, dry and protected from light.
| Product Name: | Chimpanzee Super Bar - Caffeinated Energy Bar - 20x55g |
| Manufacturer: | Chimpanzee |
| Item Code: | CIP722356 |
| Organic: | No |
| activity: | Nutrition |
| Food properties: | Carbohydrates, Caffeine / Guarana |
| Mode of nutrition: | Vegan, Vegetarian, Lactose-free, Gluten-free, Palm oil free |
| taste: | Sweet |
| after/during/before: | Before, During, After |
| nutrition type: | Bar |
| content: | 1100g |
| Model year: | 2026 |
| Collection: | Full year |
| weight: | 55g |
| Weight Source: | Manufacturer |
| Manufacturer page: | http://www.chimpanzeebar.com/ |