The Alpaca Gear Wagon was developed for outdoor activities and offers 140 liters of storage space on wheels.
The extra-large, all-terrain wheels and reinforced, foldable frame ensure safe transportation of all your gear. The included rain and sun protection cover protects your luggage and the easily accessible pockets make it easier to organize your equipment. The storage bag included in the scope of delivery offers comprehensive protection, so you don't have to load the mud-smeared trolley into the trunk just like that.
| Product Name: | Gregory Alpaca Gear Wagon - Slate Blue |
| Manufacturer: | Gregory |
| Item Code: | GRE722093 |
| activity: | Outdoor, Leisure |
| gender: | unisex |
| dimensions (l/w/h): | 980/530/590mm |
| max. load: | 110kg |
| Volume: | 140l |
| Trailer/child seat version: | Hand Cart |
| Trailer features: | Soft Base |
| Model year: | 2026 |
| Collection: | Spring/Summer |
| Color: | Blue |
| weight: | 13000g |
| Weight Source: | Manufacturer |
| GTINs: | 5400520249159 |
| Manufacturer page: | https://www.gregorypacks.com/ |