The Dreamspell range of mattresses are equipped with the Outwell Flat High-Flow Valve - a flat valve for high airflow. The outdoor air mattress gives you the sleeping comfort you're used to from your bed at home.
| Product Name: | Outwell Dreamspell Single Airbed - elegant green |
| Manufacturer: | Outwell |
| Item Code: | OWL766794 |
| activity: | Outdoor |
| gender: | unisex |
| dimensions (l/w/h): | 1950/600/110mm |
| recommended body height: | 190cm |
| packing size (l/w/h): | 320/140/140mm |
| Season: | Summer |
| Number of persons: | 1 |
| Model year: | 2026 |
| Collection: | Full year |
| Color: | Green |
| weight: | 1600g |
| manufacturer item code: | 400123 |
| Weight Source: | Manufacturer |
| Sleeping pad version: | Airbeds |
| GTINs: | 5709388158048 |
| Manufacturer page: | http://www.outwell.com/de-DE |